Sinan'ın Yeri

Bu siteye ulaştıysanız muhtemelen görmenizi istediğim birkaç yazı var demektir.

Husumet

Yazı Denemeleri 2:Bir ritüelini düşün ve onun bozulduğunu hayal et/Sadece diyaloglardan oluşan bir hikaye yaz.

Savcı: Anlat bakalım nedir derdin?

Davacı: Anlatayım Savcı Bey. Ben bu adamdan şikayetçiyim. Belediye Başkanı olacak bu adam yüzünden kafayı yemek üzereyim. Bu adam yüzünden psikiyatriste gidiyorum ve sorunlu olan benmişim gibi bana ilaçlar verdiler. Daha geçen gün benim bu şehri terk etmemi önerdi doktor. Ben..

Savcı: Dur dur, sakin ol bakalım. Nedir suçlaman, ne istiyorsun belediye başkanından?

Davacı: Mutluluğum, hayat enerjim elimden alındı Savcı Bey. Maddi, manevi tazm…

Savcı: Sen devletin adalet sistemini meşgul etmeye utanmıyor musun sersem herif! Bu ne biçim neden!

Davacı: Durun da anlatayım, izin verirseniz…

Savcı: Acele et ve sabrımı taşırma benim.

Davacı: Savcı Bey, ben 57 yaşındayım. 30 yıldır aynı kurumda çalışıyorum ve inşallah 2 seneye emekli olacağım. Fakat son 6 aydır, işe geç kalmaktan, uykusuz gitmekten, dikkatsizlikten defalarca ihtar aldım, emekliliğim yanacak. Bunların hepsi o Belediye Başkanı olacak zırtapoz…

Savcı: Saygını takın! Nerede olduğunu unutma! İşe geç kalmana Belediye Başkanı mı neden oluyor?

Davacı: Evet Savcı Bey! Bakın, ben hayatını belirli bir düzende yaşayan bir insanım. Her insan böyle değil midir? Aynı saatte yemek yer, aynı saatte uyur, duş alır, evden çıkarım. İşe gitmek için hep aynı yolu kullanır, aynı metronun, aynı vagonundan binerim. Bunların hepsi birbirine bağlıdır ve bir tanesini yapamadığım taktirde diğerleri de aksıyor. Hepsi Belediye Başkanının suçu..

Savcı: O neden o?

Davacı: Çünkü Savcı Bey, ne zaman duş alacak olsam su kesiliyor, sabah kahvaltımı yapmak istediğimde doğal gaz bakım çalışması yapıldığı için çay demleyemiyorum, Savcı Bey, bu adam her zaman işe gitmek için kullandığım yola bakım çalışması yapmak için yolu kullanılamaz hale getirdi, diğer yolu kullanmak zorunda kalıyorum.

Savcı: İN-NA-NI-LIR ŞEY DEĞİL!

Davacı: Hah! O da bir şey mi, aynı yolun 15 yıldır tasarımı değişmeyen kaldırım taşlarını değiştirdi, her taş farklı farklı.

Savcı: Sen benimle dalga mı geçiyorsun kerkenez!

Davacı: Ne dalgası Sayın Savcı, eski taşlar adımlarıma uygun bir şekildeyken bu taşlar..

Savcı: La havle… Sabrım taşmaya başladı. Bunların seninle ne ilgisi var ulan!

Davacı: Ama Savcı bey. Yeni konulan sokak lambalarının ışığı tam yatak odama düşecek şekilde ayarlanmış. Uyumak mümkün bile değil! Ayrıca, kesin metrolardaki aynanın yerini de bu adam değiştirtti. Makinistin istasyona baktığı aynalar geçtiğimiz hafta 2 metre öne alınmış. Artık vagonum aynı yerde bile durmuyor. Hareket saatlerindeki değişiklikten bahsetmiyorum bile.

Savcı: Be adam sen deli misin! Koskoca belediye reisi seninle mi uğraşacak?

Davacı: Savcı Bey, ben bu Rıfat denen herifi 39 senedir tanırım. Aynı üniversitede o kamu yönetimi okurken ben iktisadi ilimler okuyordum. Yıllarca beraber vakit geçirdik, en yakın arkadaşım oldu. Her şeyimi bilir, benim nasıl yaşadığımı, düzenimi, günlük yaşamımı, her şeyimi! Sizce bunların hepsi tesadüf olabilir mi? Ne zaman ki biz bu herifle münakaşa ettik, o zamandan beri huzurum kalmadı. Ben derdimi kime anlatayım? Nasıl kanıtlayayım Savcı Bey?

Savcı: Koskoca makamı uğraştırdığın şeye bak… Yaz kızım: Belediye Başkanı’na görevini kötüye kullanmaktan soruşturma açılmasına, davalının dinlenmesi için mahkemenin ileri bir tarihte tekrar toplanmasına karar verilmiştir.. Ha bir de, şu adam için psikolog bilirkişi getirin. Duruşma bitmiştir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: